Nutukimo gydymas

Skrandžio balionas

v 26

Skrandžio balionas įvedamas tikslu padėti nutukusiam pacientui atsikratyti antsvorio. Įvestas į skrandį balionas užpildomas fiziologiniu tirpalu iki tam tikro tūrio. Tokiu būdu dalinai užpildydamas skrandis ir pacientas anksčiau pajaučia pasisotinimą ir sumažėja suvalgomo maisto kiekis ir paciento svoris.

 

Skrandžio balionas yra vienas iš nutukimo gydymo metodų pacientams kuriems nepavyksta kontroliuoti svorio vien tik dietos ir fizinio aktyvumo pagalba.

 

Po skrandžio baliono įvedimo reikalinga laikytis sveikos gyvensenos ir specialios mitybos kaip ir po bet kurios kitos bariatrimės intervencijos. Tik tokiu atvėju gydymas yra efektyvus.

Skrandžio balionas padeda jums sumažinti antsvorį. Sumažinus svorį pagerėja paciento savijauta bei tokių ligų eiga

Skrandžio balionų įdėjimas į skrandį ir kitos svorio metimo procedūros ar operacijos paprastai atliekamos tik po to, kai bandėte numesti svorio sveikos mitybos ir fizinės veiklos pagalba.

Kam jis skirtas

Intragastrinis balionas gali būti jūsų pasirinkimas, jei:

  • Jūsų kūno masės indeksas (KMI) yra nuo 30 iki 40.
  • Esate pasirengęs pradėti sveiką gyvenseną, reguliariai konsultuotis su specialistais ir keisti gyvenimo būdą.
  • Jums anksčiau nebuvo atlikta skrandžio ar stemplės operacijų.
  •  

Intragastriniai balionai nėra tinkamas pasirinkimas visiems, turintiems antsvorio. Atrankos procesas padės gydytojui išsiaiškinti, ar procedūra gali būti jums naudinga.

Išlaidos už intragastrinio baliono įdėjimą ir išėmimą valstybės nėra kompensuojamos.

Po procedūros

Skausmas ir pykinimas pasireiškia maždaug trečdaliui žmonių netrukus po intragastrinio baliono įdėjimo. Tačiau šie simptomai paprastai trunka tik kelias dienas po baliono įdėjimo. Šiuos simptomus paprastai galima suvaldyti geriamaisiais vaistais namuose.

Nors ir retai, tačiau įdėjus balioną į skrandį gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei po baliono įvedimo atsiranda pykinimas, vėmimas ir pilvo skausmas.

Galima rizika apima baliono plyšimą. Jei balionas ištuštėja, taip pat kyla pavojus, kad jis gali judėti per jūsų virškinimo sistemą. Tai gali sukelti žarnų užsikimšimą, dėl kurio gali prireikti papildomos procedūros arba operacijos balionui pašalinti.

Kiti labai reti pavojai yra, ūminis pankreatitas, opos arba skylė (perforacija) skrandžio sienelėje, kuriai gali prireikti operacijos.

Kaip ruoštis? 

Gydytojas endoskopuotojas, taip pat gydytojas dietologas pateiks konkrečius nurodymus, kaip pasiruošti procedūrai. Prieš atlikdami procedūrą, gali tekti atlikti įvairius laboratorinius tyrimus ir egzaminus.

Jums gali tekti apriboti tai, ką valgote ir geriate, taip pat kokius vaistus vartojate iki procedūros. Taip pat gali tekti pradėti fizinės veiklos programą.

Ko galite tikėtis

Intragastrinio baliono procedūra atliekama Endoklinikoje ambulatoriškai. Procedūrai metu bus taikoma intraveninė nejautra.

Procedūros metu gydytojas ploną vamzdelį (kateterį), užpildytą intragastriniu balionu, įveda į gerklę į skrandį. Tada gydytojas į gerklę į skrandį įkiša endoskopą – lankstų vamzdelį su pritvirtinta kamera. Kamera leidžia gydytojui matyti balioną, kai jis užpildo jį fiziologiniu tirpalu.

Procedūra trunka apie pusvalandį. Paprastai galite grįžti namo praėjus vienai ar dviem valandoms po procedūros.

Po procedūros

Maždaug po šešių valandų po procedūros galite gerti nedidelį kiekį skaidraus skysčio. Skysčių dieta paprastai tęsiasi iki antrosios savaitės pradžios, kai galite pradėti valgyti minkštą maistą. Tikriausiai galėsite pradėti valgyti įprastą maistą praėjus maždaug trims savaitėms po intragastrinio baliono įdėjimo.

Intragastriniai balionai paliekami iki 6 mėnesių, o vėliau pašalinami naudojant endoskopą. Tuo metu naujas balionas gali būti dedamas arba ne, priklausomai nuo jūsų ir jūsų gydytojo nustatyto plano.

Taip pat dažnai po procedūros susitiksite su savo medicinos komandos nariais, tokiais kaip mitybos specialistas ir psichologas.

Rezultatai

Intragastrinis balionas gali priversti jaustis sotesniam greičiau nei įprastai valgant, o tai dažnai reiškia, kad valgysite mažiau. Viena iš priežasčių gali būti ta, kad intragastrinis balionas sulėtina laiką, kurio reikia skrandžiui ištuštinti. Kita priežastis gali būti ta, kad manoma, kad balionas keičia hormonų, kurie kontroliuoja apetitą, lygį.

Numetamas svoris taip pat priklauso nuo to, kiek galite pakeisti savo gyvenimo būdo įpročius, įskaitant mitybą ir fizinį aktyvumą.

Remiantis šiuo metu turimų gydymo būdų duomenų analize, per šešis mėnesius po baliono įdėjimo į skrandį kūno masės netekimas yra nuo 7 % iki 15 %. Bendras svorio netekimas svyruoja nuo 30% iki 47%.

Kaip ir kitos procedūros ir operacijos, dėl kurių labai sumažėja svoris, intragastrinis balionas gali padėti pagerinti arba išspręsti ligas, dažnai susijusias su antsvoriu, įskaitant:

Kai svorio metimo procedūros neveikia

Po bet kokios svorio metimo procedūros ar operacijos įmanoma nenumesti svorio arba priaugti svorio, net jei pati procedūra atlikta tinkamai. Svoris gali padidėti, jei nesilaikysite rekomenduojamų gyvenimo būdo pokyčių. 

Nuolatiniai sveikos mitybos pokyčiai, reguliarus fizinis aktyvumas ir mankšta, yra būtini norint išvengti svorio atkūrimo.